Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-09-01 18:46:40

VIK
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-01
Liczba postów: 1
WindowsChrome 68.0.3440.106

Wzdęcia przelewania

Witam..nie mam jeszcze diagnozy ale objawy pojawiły sie  10 dni temu niepokojąco pasujące...napisze więcej o swoim przypadku jak będę miał wyniki (póki co laboratoryjne są wszystkie  w normie typu amylaza, AST, ALT, bilirubina , fosfataza, GGTP CRP prokalcytonina, morfologia itd ale w USG lekkie stłuszczenie "świecenie"  trzustki i wątroby - prowadze zdrowy tryb życia w miare , nie pale , alkohol tyle co przeciętny facet, czasem piwo, wino z żoną od czasu do czasu coś z kolegami jakaś większa impreza) ...pytanie - od kilku dni trzymam mega dietę postanowiłem zrobić mini  dietę ścisłą...herbatka rumiankowa i 3 wafle ryżowe z dżemem niskosłodzonym ...nie mam bóli ale od 10 dni STRASZNE jakby kolki jelitowe , przelewania, wzdęcia , uczucie ciężkości ...stolce takie 2 x zielonkawe raz  jakby tłustawy a inne w miare normalne ( przez 3 dni wziąłem Rapacholin 3x2 tabl) ...co mnie dziwi w dniu kiedy nawet postanowiłem że nie jem nic tylko pije wode niegazowaną, herbatkę i tak mam te dolegliwości takie same jak w dni gdy jadłem normalnie...co ciekawe występują one, tylko wieczorem od ok 18...no i 2 tyg temu wróciłem z urlopu gdzie jadłem wszystko a wręcz nieco za dużo i bardzo urozmaicone typu owoce morza, miesa, ciasta, pizze, owoce itp i zero ZERO objawów (nigdy nie miałem problemów z trawieniem choć przebyłem WZW B) ...czy w PZT  takie wzdęcia najbardziej "dołem" brzucha są obecne u kogoś? Przelewa mi się tak pod pępkiem jakbym to określic, nawet jakby za spojeniem łonowym czyli b. nisko...kłuje bąbluje...a wiatrów brak...w nocy to znacznie przechodzi rano jest w miare OK...toaleta i...po południu znów...planuje dalsze badania bo początkowo myśłałem że to jelitówka taka atypowa bez biegunki...myślę o powtórzeniu  USG, TK,  badań laboratoryjnych, dodatkowo w kierunku lambli itp...EUS póki co chyba nie...pracuje w służbie zdrowia mam 48 l...
Pozdrawiam Was wszystkich i życzę wytrwałość i hartu ducha w zmaganiach..wiem coś o tym bo życie mnie nie rozpieszczało "zdrowotnie"...wiele lat walki z sukcesem ale tym razem dziwnie to wygląda...

Wiadomość dodana po 14 h 11 min 13 s:
Bardzo byłbym wdzięczny za odzew...jestem strasznie zdenerwowany sytuacją...nie za bardzo rozumiem jak kilka dni temu mogłem trawic stek, pizze, makarony z sosami, rybki, owoce morza  itp bez jakichkolwiek dolegliwości (czyli chyba trzustka działała) ...no może czasem poczucie przejedzenia [dblpt]) ale ilości były spore jak to na wakacjach ..nie żebym był  obżartuchem jestem szczupły ale dzieci nie dojedzą i często hasło "tato tato dokończ"...a dania były pyszne...a teraz łyk wody czy 1 suchar i sensacje mega głównie od godzin popołudniowych...wczoraj cały mój jadłospis to 3 ryżowe wafle i kilka herbatek mięta, rumianek...i po południu znów to samo...uczucie cięzkości w żołądku, flaki wariują...wzdęcia i zero wiatrów..kłucia w jelitach dołęm brzucha...przedziwne dawniej jak czułęm wzdęcie to  kilka chwil i ulga po wiadomej czynnośći...teraz jakby to ugrzęzło w środku...dodam jeszcze że przez ok 5 miesięcy piłem parafine płynną i jadłem błonnik w postaci Ispagul S...jako profilaktyke zaparć po operacji tzw hemoroidów..dłuuugo się goiło ok 4 miesiące i musiałem to przyjmowac - zalecenie, odstawiłem  ok tydzień temu bo myślałem, że te moje sensacje to przez to ale nic to nie zmieniło...no nic wystarczy tych opisów...pozdrawiam wszystkich

Ostatnio edytowany przez VIK (2018-09-01 18:47:41)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
latwylife - cloudbotproscripts - lachim - ksmc - przylaczapl