Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-08-08 20:23:57

Agnes22
Użytkownik
Dołączył: 2021-08-05
Liczba postów: 5
AndroidChrome 87.0.4280.141

Moja podejrzana trzustka

Moja historia zaczęła się ponad rok temu, na początku pandemii. Najpierw paskudny ból brzucha, potem kłucia w żebrach po lewej stronie, wzdęcia i ogólne osłabienie. Jako że właśnie roszalał się koronawirus no to teleporada, na pewno to zatrucie pokarmowe, jakieś leki na trawienie i kilka dni w domu. Przeszlo na jakiś czas ale od jesieni problemy zaczęły wracać ? kolki, bóle żeber, wzdęcia, bóle lewej łopatki i pod mostkiem no i to uczucie balonika . Na pierwszy rzut podstawowe badania, prześwietlenie i gastroskopia wykazała helicobacter. Dostałam antybiotyki i zaczął się zjazd na całego. W dwa miesiące schudłam 10 kg, biegunki i nerwy zrobiły swoje. Od tego czasu zrobiłam masę badań, usg, gastroskopię kolonoskopię , alergie , nietolerancje pokarmowe, amylaza, lipaza i tysiąc pobrań krwi? oczywiście wszystko wyszło w porządku, to na pewno jelito drażliwe i za dużo się pani przejmuje - tak twierdzą lekarze. W końcu zrobiłam rezonans dróg żółciowych a tam zmiany i torbiele, czekam na wizytę u gastrologa, zobaczymy  co dalej...
Szukając informacji o trzustce frafiłam na to forum, czytając historie jakbym  czytała o sobie , bardzo się cieszę że można się tu czegoś dowiedzieć od ludzi w podobnej sytuacji.
Zaczęłam dietę dla trzustkowców, czuję się trochę lepiej, mam nadzieję że jeszcze będą dobre dni?
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
strazacy - wojkowice - forum-old-rpg - probujerzeczy - gbw