Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2022-08-15 20:14:21

Domel23mdc
Użytkownik
Dołączył: 2022-08-15
Liczba postów: 1
AndroidChrome 104.0.0.0

Problemy z trzustką ?

Cześć.
Jestem tu nowy na forum.
Przedstawię wam moją historię , choroba jest w trakcie diagnozy.

Od około dwóch tygodni mam ból pod lewym żebrem - tam gdzie jest ogon trzustki.
W międzyczasie dwa razy wylądowałem na sor ( za 1 razem dostałem zastrzyki Tramal-Ketonal-Papweryna a dziś dostałem Pepeweryne+ Ketonal).

Wizytę u gastrologa mam dopiero 6.09.2022r.
Mam być u niego z wynikami:
1. Gastroskopia - już wykonałem . Nie stwierdzono uchybień i niepokojących oznak.
2. USG jamy brzusznej - też już mam . Trzustka nie powiększona Jedynie naczyniak na wątrobie 7mm w 8 segmencie
3. Rezonans z kontrastem - wykonane , czekam na opis

Zrobiłem też badania krwi - przed ostatnia wizyta u gastrologa i było ok. Min : amylaza,lipaza , alt , crpitp
Teraz zrobiłem dla siebie i mam podwyższone Bilirubina, noi AST - wartość 59 ( dopuszczalny max to 34). - czy takie przekroczenie może być skutkiem że dzień wcześniej byłem na gastroskopii, a dwa dni wcześniej po zastrzykach z sor?

Jutro idę zrobić badania krwi
Amylaza
Lipaza
Żelazo
Glukoza
Ast
Alt
Crp
Bilirubina

Noi amylazę z moczu.

Polecacie jeszcze jakieś badania z krwi ?

Boli mnie ciągle do tego czasami dochodzą mdłości, na wymioty nie ma co liczyć.
W ciągu tygodnia schudłem ok.4,5kg

Zaznaczam że nie nadużywam alkoholu i nie palę papierosów.
Ostatni raz piłem na początku czerwca .Bimber. Strulem się nim , wymioty i ból brzucha. Skoczyło mi ciśnienie - musiałem przyjąć elektrolity w kroplówce .

Tydzień później wróciłem do grania w piłkę nożną.
Wszystko było ok do  Początku lipca.
Mieliśmy jakiegoś grilla firmowego . Zjadłem kiełbasę i warzywa i grzyby duszone ( zero alkoholu).
No dzień później ból w nadbrzuszu na środku, uczucie jakby ktoś mi wrzątek do brzucha wlał.
Dostałem leki na jelita i już przeszło prawie , po czym parę dni potem zjadłem 3 hamburgery i ból który odczuwam do dziś.

Już nie wiem co to może być.
Rozmawiałem z kolegą który miał ozt i wyszło mu to z badań krwi a nie właśnie z USG czy tomografii.

Wygląda na to że te badania obrazowe są niemiarodajne??

Ps. Trzeba rozruszać to forum.

Ostatnio edytowany przez Domel23mdc (2022-08-15 20:16:51)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
unity - drift-warriors - forumnaszatelewizja - nato-merkur - hhhhh