Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2022-11-05 09:33:10

Basia
Użytkownik
Dołączył: 2022-08-21
Liczba postów: 2
MacintoshSafari 604.1

Od sierpnia trzystka

Witam wszystkich. Jestem nowa i zupełnie nie wiem gdzie szukać pomocy. Byłam u 5 gastrologów sugerują nerwice lekową. 17 lipca tego roku z ostrym bólem zabrało mnie pogotowie do szpitala. Leżałam tydzień pod kroplówkami ni- spa , pyralgina. Na SOR miałam lipaze 165 , amylaza w normie. Po tygodniu wykonano usg . Trzustka widoczna fragmentarycznie , niejednorodna i tak zostałam wypisana do domu. Glukoza wieczorem na SOR 93. Uznano , ze wszystko ok.
Niestety ciągle cierpię . Ból w nadbrzuszu przenosi się do pleców do lewej łopatki. Odczuwam niesamowity dyskomfort ze strony ślinianek . Brak śliny, suchość w buzi. Staram się stosować  dietę  z internetu. W końcu 3 dni temu zrobiłam krzywa cukrowo - insulinową.
Cukier ma czczo - -112 / insulina 16
Pół g po podaniu glukozy cukier 223 / insulina 336
Godzinę po glukozie cukier 173 / insulina 395
Dwie godziny po podaniu glukozy cukier 77/  insulina 95
Trzy godziny po ————————.   cukier 45/ insulina 9,7
Cztery godziny po ———— ——-// cukier 88 / insulina 7,8


Zupełnie mnie te wyniki załamały. Natychmiast poszłam do diabetologa. Pani dr nie wiedziała wprost co powiedzieć.
Wypisała skierowanie do szpitala. Na PILNE. Niestety to pilne okazało się ponad miesiąc czekania na termin. W skierowaniu napisała .; Insuloma. Hipoglikemia. Jestem przerażona. Byłam w sumie u 3 gastrologów każdy mnie zbywa. Nie wiem gdzie migę liczyć na solidna diagnostykę. Do posiłków używam Kreon - tak wyczytałam bo nie trawie pokarmów . Co zbadałam to dołem wypuszczałam. Teraz po kreonie jest znaczna poprawa. Badałam resztki pokarmowe - niestestawione włókna mięsne J kulki tłuszczu.
Czy może znacie gastrologa zajmującego się trzustka? Już straciłam nadzieję.
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
wojkowice - pingwinekmc - jozefoslawalaski - pgg - vmpkforum2020