Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-01-03 15:21:07

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 55.0.2883.87

Lęk.

Chciałam zapytać,czy Wam też towarzyszy lęk co dnia w związku z chorobą i objawami? Mnie strasznie ścisnęło jak wracałam z pracy tak sekundę po bokach,ale pot mnie oblał myslałam,że zaraz atak będzie i szpital-przeszło,ale na jak długo.Ja już jestem wrakiem człowieka przez strach,bóle różnego typu....Codziennie żegnam się z zyciem...Nie wierzę ,że będzie lepiej:(

Offline

#2 2017-01-03 17:03:21

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Lęk.

Monia musisz uwierzyc ze bedzie dobrze nastawienie do tej choroby negatywnie wplywa na zdrowie bo co za tym sie ciagnie stres ktory przy tych schorzeniach tym bardziej podraznia.Wiem co czujesz ja tez codzien rano wdtaje i pytam meza jak sie czuje to juz jak nalog mi weszlo on sie denerwuje ze ja tak pytam chce zyc normalnie a ja wciaz mu o bolu przypominam tym pytaniem Ale jak mam nie pytac wkoncu to moj maz kto o niego zadba jak nie zona....Monika musisz pokonac starch i lek bo on nie da Ci normalnie zyc sama musisz sie z nim zmierzyc choc to bardzo trudne.Wierze ze bedzie lepiej z calego serca Ci tego zycze.Buziaczki nie daj sie .Jestes twarda babka....

Offline

#3 2017-01-03 17:32:21

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 55.0.2883.87

Odp: Lęk.

Kasia aż się popłakałam...Mam wrażenie,że wszyscy na tym forum są w jako takiej formie,a moje objawy są tak nasilone,że myślę o najgorszym....tak bym  chciała żeby złe dni minęły....jestem w totalnej rozsypce ,a było już lepiej....

Offline

#4 2017-01-03 17:45:01

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Lęk.

Monika wiem jak sie czujesz ale gloda do gory.Placz jesli tak czujesz wywal z siebie to zlo ten zal co Ci zalega moze Ci ulzy.Bedzie dobrze musisz w to uwierzyc mi tez lekko nie jest sama wiesz....ale staram sie byc tez silna bo kazdy dzien jest wielka niewiadoma pomysl o rodzinie to ona daje taki naped dla ktorego warto zyc a zamartwiajac sie na zapas nie poprawisz tego wszystkiego.Oj widze ze musimy w Nowym Roku sie spotkac i to jakos w najblizszym czasie.

Offline

#5 2017-01-04 07:51:52

Kasinska
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-29
Liczba postów: 25
Windows 7Firefox 50.0

Odp: Lęk.

Monika, ja tez mam czesto takie doły. Przez ostatnie 3 tyg było dobrze, a od wczoraj znowu bóle mnie naszły i załamka kompletna :-( Ciężko mi sie z tym wszystkim pogodzić...

Offline

#6 2017-01-04 08:30:59

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Lęk.

Dziewczyny musicie wierzyc ze bole wczesniej czy pozniej minal.Nie mozecie sie zalamywac bo choroba Was pokona trzeba stawic czolo i isc dalej.Wierze ze gdy rano wstajecie jest lek jaki dzien czeka jak to bedzie kiedy minie.Mimo iz mnie nie bezposrednio to dotyka tylko mojego meza to tez jest lek strach co dalej tez mam czarne mysli o najgorszym ale myslac tak nie pomagam ani sobie ani mezowi.Ta choroba to meczarnis moj zmaga sie z nia juz ponad pol roku zawalila wiele spraw z wielu trza bylo zrezygnowac .W ciagu pol roku 5 pobytow w szpitalu ostatni na cale Swieta.Trzymajcie sie i nie dajcie sie zwariowac.Milego dnia.

Offline

#7 2017-01-04 10:17:09

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 55.0.2883.87

Odp: Lęk.

Kasinska ja mam od 2 dni takie bóle w nocy,że zostałam dziś w domu z myślą by na sor jechać.Tak gniecie i rwie do pleców i jak pomyslę,ćo powiedzą na sor i ile muszę czekać to załamka,Znów żadnych badań a coś się dzieje,boli mnie aż przez barki do rąk.

Offline

#8 2017-01-04 10:18:53

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
Windows 8.1Chrome 55.0.2883.87

Odp: Lęk.

Wiem co czujesz ja tez codzien rano wdtaje i pytam meza jak sie czuje to juz jak nalog mi weszlo on sie denerwuje ze ja tak pytam chce zyc normalnie a ja wciaz mu o bolu przypominam tym pytaniem Ale jak mam nie pytac wkoncu to moj maz kto o niego zadba jak nie zona

Mimo wszystko postarałbym się nie zadawać pytania o samopoczucie zbyt często. Nie wiem czy tylko chłopy tak mają, ale mnie tez to pytanie do pasji doprowadzało swego czasu (teraz już nie bo nie pada zbyt często;). W chwili kiedy człowiek codziennie źle się czuje, robi wszystko bo o tym bólu, czy samopoczuciu zapomnieć. A wbrew pozorom da się w pewnym stopniu mentalnie "odciąć" od tego wszystkiego (szczególnie jak ból trwa już długo), chociażby poprzez próby zajmowania się codziennymi sprawami. Każde pytanie typu: boli jeszcze? dobrze się czujesz? tylko przypomina o chorobie i powoduje niepotrzebny stres i przede wszystkim spadek "morale", które i tak leży i kwiczy z powodu choroby. Myślę, że mąż doceni jak mu trochę "odpuścisz":), a i sam na pewno Ci powie, kiedy poczuje się lepiej:)

Wiadomość dodana po 02 min 19 s:

Kasinska ja mam od 2 dni takie bóle w nocy,że zostałam dziś w domu z myślą by na sor jechać.Tak gniecie i rwie do pleców i jak pomyslę,ćo powiedzą na sor i ile muszę czekać to załamka,Znów żadnych badań a coś się dzieje,boli mnie aż przez barki do rąk.

To jest powszechna tragedia na naszych SOR'ach:/. Są tak zatłoczone, lekarzy jest tak mało, że nawet wijąc się w  bólach trzeba swoje odstać...Lub "odleżeć". Ja z dobrą godzinę czekałem na lekarza leżąc w korytarzu, pod koniec myślałem, że mi oczy z orbit wyjdą...

Offline

#9 2017-01-04 10:53:33

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Lęk.

Czesc Frost cos w tym moze i jest co napisales ale to ze czlowiek pyta to z troski a nie zeby przypomniec o chorobie.Staram sie juz tak nie pytac ale to gdzies samo z siebie przychodzi.Szkoda ze faceci nie rozumieja tego ja bym tam chciala by facet mnie sie pytal jak sie czuje odebralabym to jako troske a nie ze chce mi dowalic o bolu.Zreszta z facetami jest chyba gorzej oni ogolnie sa bardzo uparci zaraz mysla ze czlowiek sie lituje nad nimi.Taka chyba juz ich natura....

Offline

#10 2017-01-04 11:03:38

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
Windows 8.1Chrome 55.0.2883.87

Odp: Lęk.

Trafiłaś w sedno Kasia, to jest jedna z podstawowych różnić między facetami a kobietami. Kobiety chcą rozmawiać o swoich problemach, mężczyźni spychają je w najciemniejsze i najdalsze zakamarki umysłu:). Rozumiem jak najbardziej, że pytania o samopoczucie wynikają z kobiecej troski i każdy to docenia, jednak nasze umysły są tak skonstruowane, że o problemach myśleć nie chcemy i te pytania jednak niepotrzebne spięcia generują jak sama zauważyłaś. Dlatego lepiej jest dozować takie pytania w ograniczonej ilości;)

Zreszta z facetami jest chyba gorzej oni ogolnie sa bardzo uparci zaraz mysla ze czlowiek sie lituje nad nimi.

Coś w tym jest w sumie.

Wiadomość dodana po 02 min 15 s:

Kasinska ja mam od 2 dni takie bóle w nocy,że zostałam dziś w domu z myślą by na sor jechać.Tak gniecie i rwie do pleców i jak pomyslę,ćo powiedzą na sor i ile muszę czekać to załamka,Znów żadnych badań a coś się dzieje,boli mnie aż przez barki do rąk.

A jak teraz sytuacja wygląda, coś się poprawiło?

Offline

#11 2017-01-04 11:44:34

Kasinska
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-29
Liczba postów: 25
Windows 7Firefox 50.0

Odp: Lęk.

Monika, teraz to ja mam takie dziwne te bóle, starndardowo jest taki tępo/gniecacy niezbyt mocny, ale co jakiś czas mam uczucie jakby ktos mnie szczypał od środka po lewej stronie. męczące to bardzo bo myśle że już przechodzi, a tu nagle takie uszczypnięcie mocne... Czy ktos ma podobne bóle?

Wiadomość dodana po 18 min 47 s:
i jakby dreszcze przy tych uszczypnieciach

Offline

#12 2017-01-04 14:17:49

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 55.0.2883.87

Odp: Lęk.

Ja oprócz tępego gniecenia i naciągania mam szczypanie po bokach,a czasem aż mrowią te boki.Niestety charakter bólu sie zmienia i to wywołuje też lęk.

Wiadomość dodana po 15 min 29 s:
Frost poprawiło się na parę godzin zapewne,a potem znów to samo...:(Jutro znajoma ma lekarza w wojskowym szpitalu umówiła mnie z lekarzem ,którego tam zna na odział z nia jadę ,wyniki mam zabrać podobno przyjmą i położą do badania.Zobaczymy co z tego wyjdzie...Dziś rano na sor do najblizszego szpitala,w którym EUS mam umówione pojechałam z mężem to ludzie od 19 godz dnia poprzedniego leżeli jeszcze nie przyjęci na odział. Obawiam się,ze czeka mnie wiele lat w bólu bo taka to choroba....Rano nie jadłam nic,teraz zjadłam żupę pomidor na samej piersi i 2000 Kreonu a nie 1000 jak zawsze,czytałam,że dawki po 2,5000 do każdego posiłku biorą i większe nawet,żeby ból zmniejszyć i nawet jak Kreon po 3 mies nie pomaga to szukać innej przyczyny bólu.Nie mam diagnozy i tak na własną rękę to tez niedobrze.Najgorsze,że przestałam wierzyć w poprawę:(

Offline

#13 2017-01-04 16:34:29

Azaya
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-18
Liczba postów: 107
AndroidChrome 55.0.2883.91

Odp: Lęk.

Mnie boli i bez, i z Kreonem. Właściwie to mnie boli cały czas. Na śniadanie zjadłam chleb z ziarnami, po 2.5h - ból silniejszy niż zawsze. Na szczęście mogłam zasnąć i o nim nie myśleć.

Offline

#14 2017-01-04 18:56:58

Kasinska
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-29
Liczba postów: 25
MacintoshChrome 49.0.2623.112

Odp: Lęk.

trzasnelam sobie badanie lipazy, no i tak jak myslalam - wzrost do 76... a było już 64 ehh...

Offline

#15 2017-01-04 20:42:33

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Lęk.

Kasinska uwazaj z jedzeniem chleba z ziarnami mojego meza wlasnie po ziarnach bardziej zaczelo bolec

Offline

#16 2017-01-05 09:22:48

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 55.0.2883.87

Odp: Lęk.

Jestem przed wizytą u lekarza z odzdziału gastro w szpit wojskowym,torba spakowana,ciekawe co powie i czy mnie zostawią? Zeby choć usg zrobili i krew do badania....Najgorsze,ze tego sie wyleczyć nie da tzn.moze już nie o wyleczenie chodzi,bo niby z tym mozna długo żyć tylko ból,którego czasem uśmierzyć nie można i lęk bo nie wiadomo kiedy cie dopadnie i ile potrwa....Jak czytam Joannę i Kasińska też mają odczucie zmiany charakteru bólu,a myślałam ,że to ja tak fiksuję. Znośne jak nie boli w nocy,ale jak zasnąc nie daje to już człowiek rano do życia się nie nadaję.A pracować trzeba i dzieci w domu...:(Trzymajcie kciuki za mnie....

Offline

#17 2017-01-05 10:33:43

Kasinska
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-29
Liczba postów: 25
Windows 7Firefox 50.0

Odp: Lęk.

Kasia, też to zauważyłam - odstawiłam wogóle pieczywo z ziarnami. Za to pizza z niskotłuszczową mozzarella mi nie szkodzi :-)

Monia, trzymam kciuki, daj znać koniecznie....

Offline

#18 2017-01-05 14:26:39

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Lęk.

Kasinska i bardzo dobrze czlowiek sam musi eksperymentowac po czym czuje sie zle po czym nie i warto tez pisac swoje doswiadczenia tak zeby sie nimi wymieniac.Milego dnia zycze i oczywiscie bez bolu.Pozdrawiam.

Offline

#19 2018-12-28 12:54:19

Teo
Użytkownik
Dołączył: 2018-06-27
Liczba postów: 3
AndroidChrome 71.0.3578.99

Odp: Lęk.

Dla mnie ten rok to jest istna tragedia. Z trzustką "męczę się"już 17 lat. Bywało raz lepiej raz gorzej. Od 13 lat jestem po operacji. Pomogła ona w pewnym stopniu. W tym jednak roku nastąpił nawrót dolegliwości. Zaczęło się z poczatkiem lipca. Okropny ból. Przeleżałam kilka dni w domu bo do szpitala nie chceli mnie przyjąć. Nastąpiła poprawa. Kolejny incydent początek listopada. Znowu ból, który ledwo szło wytrzymać. Kilka dni w domu bez jedzenia i znowu się polepszylo. I znowu dzisiaj uderzyło. Wstałam rano i ten charakterystyczny ból.
Jestem tym już zmęczona. Każdy dzień to lęk o to, czy nie zacznie boleć. Strach mnie momentami paraliżuje. Cały czas mam myśli o chorobie. Obwiniam się o to, że mój związek nie wygląda przez to tak jak bym chciała.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
strazacy - wojkowice - pgg - vmpkforum2020 - pingwinekmc